O nás

Pro zvukaře:

Pohled na pódium - zleva: Irča, Vendulka, Lenča, Vita, Štěpán.

(viz. obrázek)

K naprosté spokojenosti nám postačí 5 dynamických mikrofonů (vocal), 1 nástrojový (dvojbongo - Štěpán) a 4 - 5 odposlechů (alespoň 2 cesty).

 

 

Pokud to prostory umožňují, vystupujeme i akusticky bez aparatury.

Pár řádek o nás...

 

Na sklonku roku 2006 se začíná psát historie naší vokální skupiny, která vznikla z party zpívajících kamarádů, jejichž počet nebyl stálý. Dnes tvoří X-tet čtyři tety a jeden strejda. Hlavní složkou repertoáru se staly černošské spirituály, i když jejich smršť občas protne i píseň z jiného soudku. Sami se řadíme mezi "příbuzné žánry" folku, jak se často píše v podtitulech folkových festivalů... Vystupujeme na koncertech, festivalech i při různých dalších příležitostech po městech celé naší republiky.

V roce 2008 jsme mimo jiné zpívali na festivalech Okolo Třeboně, Folková růže, Za dačickou kostku cukru nebo na Beskydském folkování. V roce 2009 máme za sebou festivaly Folkový kvítek, Olšinská struna, Zvíkovecká kytička a také semifinále PORTY v Řevnicích. Rok 2010 nám přinesl spoustu příjemných překvapení: můžeme se řadit mezi finalisty Notování (dříve pod Vyšehradem) v Praze, na Zvíkovecké kytičce nám diváci odhlasovali 3. místo, na Konkurzu Zahrady jsme si vyzpívali postup na Folkovou růži a v listopadu jsme natáčeli pořad Folková jíška Pavlíny Jíšové v Čro.

Během března a dubna 2011 vzniklo v nahrávacím studiu hudebního vydavatelství Good Day Records naše debutové album "Jen pár dní...", které vyšlo v červnu.

Léto 2011 pro nás bylo ve znamení Folkové růže, Prázdnin v Telči, Muziky nebo třeba Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou. Ani v roce 2012 jsme nezaháleli, a tak za sebou máme semifinále Notování, postup do semifinále autorské Porty v Ústí nad Labem, kde jsme s "Výkladní figurínou" postoupili mezi 10 finalistů (neoficiálně jsme obsadili 5. místo). V prvním pololetí roku 2012 jste nás také mohli slyšet 18 týdnů v hitparádě rádia Proglas Kolem se toč! (což je podle pravidel nejdelší možná doba být v hitparádě). Léto patřilo mimo jiné Folkové růži, Prázdninám v Telči a Mohelnickému dostavníku. Konec roku jsme strávili na tradičních adventních koncertech, tentokrát i na nových místech (Hrádek n. N., Chrastava, České  Budějovice,...) Začátek nového roku 2013 byl pro nás ve znamení Tříkrálového koncertu v Českém rozhlase v Českých Budějovicích a klubového vystoupení v pražském Carpe Diem. V únoru nám Lenička přivedla na svět první X-tetě Damiana, hlas má prý po mamince.. Květnové jihočeské oblastní kolo Porty pro nás bylo nezapomenutelný zážitkem, neboť jsme získali 3. místo v díváckém hlasování, zvláštní cenu Táborského kokteilu a 1. místo v interpretační soutěži s postupem do celonárodního finále v Řevnicích! Léto bylo tradičně ve znamení Folkové růže, Prázdnin v Telči a dalších velmi milých festiválků. Babí léto jsme přivítali 5. ročníkem našeho Zpívání nad Nežárkou. Závěr roku patřil adventním koncertům.

Rok 2014 jsme zahájili účastí na jihočeském kole Porty, ve kterém jsme zvítězili a postoupili do celonárodního finále Porty, kde nám však účast zhatily nefunkční hlasivky, neboť viry byly silnější. Velice milým pro nás bylo vystoupení na Táborském koktejlu a po šesti letech návrat na Dačickou kostku cukru v podobě dvojkoncertu s Pavlínou Jíšovou a jejími přátelkami. Kromě spousty samostatných koncertů jsme se také zúčastnili brněnského festivalu Ve středu, krásná akce, a příjemným závěrem festivalové sezóny byl Slatiňanský vrabčák. Zpívání nad Nežárkou bylo ve znamení špatného počasí, které pravděpodobně odradilo účast posluchačů i přesto, že program byl doslova nabitý a lákavý. Je tedy na čase se zamyslet na změnou prostoru, ve kterém budeme festiválek pořádat. Nelze zapomenout na některé z koncertů, jejichž atmosféra v nás jistě dlouho zůstane: ať už je to dvojkoncert s kapelou Šantré v pražské Ryběnaruby nebo adventní koncerty ve Dvoře Králové, v Pohoří u Dobrušky nebo s jedinečným publikem v Příboře. Právě nadšení fanoušků je to, co nám dává energii vstoupit do deváté x-tetí sezóny s chutí a potřebnou silou, neboť chystáme spoustu nových aranží a písní..

Máme za sebou polovinu roku 2015, která nás provedla krásnými koncerty s těmi nejlepšími posluchači i velmi milou festivalovou sezónou. Neobvykle často jsme vystupovali na jindřichohradecku, takže teď až v adventu :-) Posledním festivalem letošní sezóny bylo naše Zpívání nad Nežárkou, na novém místě, s výbornými kapelami i zvukem. S X-tetem se zde rozloučila Magda.

Více se o našich akcích dozvíte pod odkazem Koncerty nebo v Bylo nebylo...

 

 

Lenka Valinová

Pracuje jako účetní v Českých Budějovicích. Má ráda zpěv a hudbu celkově. 10 let hrála na violoncello a 2 roky chodila na sólový zpěv k Haně Maryškové. Je zakládající členkou X - tetu, kde zpívá soprán.

Irena Boudová

Svým příchodem na podzim 2015 posílila převahu pedagogů v souboru. Je zakládající členkou DPS Kvítek Dačice, kde působila 10 let a svým hlasem se také zapsala na první CD sboru. A protože tvrdí, že vícehlasého zpěvu není nikdy dost, zpívá kromě X-tetu také v PS Smetana Jindřichův Hradec.

Vendula Nováková

Studuje vysokou školu. Vedle X-tetu zpívá v pěveckém sboru Smetana a v univerzitním pěveckém sboru. Ve volném čase aktivně sportuje. Členkou X-tetu je od prosince 2008.


 

Viktorie Bazáková

Vyučuje hru na klavír v ZUŠ v Jindřichově Hradci. Od roku 2006 zpívá v X - tetu, kde bravurně zvládá tenorový part. Pochází z Ukrajiny a díky tomu je její přízvuk roztomilým zpestřením našich písní.
 

Štěpán Štrupl

Umělecký vedoucí skupiny, neboť smí řídit auto při cestách za posluchači a písně z našeho repertoáru upravovat tetám na tělo. Také je sbormistrem pěveckého sboru Smetana Jindřichův Hradec a členem Antikvartetu pod vedením Dušana Vančury.
 

 

 

   

Zpívali s námi:

 

Magdalena Bartošková

 

 

Zpět